Kuvariandmete kanal e DDC signaal

Bookmark and Share

Kuvariandmete kanal e DDC signaal

Sissejuhatuseks võib öelda, et kuvariandmete kanal (e Display Data Channel) edaspidi DDC signaal on probleemiks siis kui projektori ja arvuti vahelised kaablid on pikemad kui 15 m. Kuid enamasti ei teata, et sellise probleemi lahendamiseks on olemas väga lihtsad vahendid.

Tõenäoliselt on paljud kogenud järgmist: “peale oma sülearvuti ühendamist on vaja häälestada ka seda pilti mida arvuti saadab projektorile”. Miks ei tunne arvuti ära projektorit? Miks ei saada arvuti kohe õige formaadiga pilti projektorile? Vastus on lihtne kaablid on liiga pikad ja DDC signaal ei jõua arvutini. Sellise olukorra lahendamiseks on olemas väga lihtsad vahendid.

Näiteks VGA Manager DDC tagab selle, et vajalik info jõuab arvutini.

VGA Manager DDC

Üldine skeem on järgmine: arvuti lähedale paigutatakse VGA Manager DDC, mis informeerib arvutit projektori tehnilistest andmetest.

HDMI DDC signaal.

Kuvariandmete kanal (Display Data Channel) on I²C siini spetsifiaktsioonidel põhinev suhtluskanal. HDMI nõuab laiendatud kuvariandmete kanali E-DDC (Enhanced Display Data Channel) tuge, mida kasutavad HDMI lähte seadmed E-EDID andmete lugemiseks teise poole seadmest, et teada saada, milliseid heli- ja videoformaate vastav seade toetab. HDMI nõuab E-DDC toe I²C standard kiirust (100 kbit/s) ning lubab ka kiiret 400 kbit/s ühendust.

This entry was posted in Mõistete seletused, VGA signaal and tagged , , . Bookmark the permalink.