Gain

Bookmark and Share

Peegeldusvõime ja gain koefitsent.

Gain on peegelduskoefitsent, millega saab kirjeldada ükskõik millise ekraani või mõne muu pinnamaterjali peegeldusvõimet.

Kõik ekraanide tootjad kirjeldavad ekraane Gain koefitsendiga.

Gain väärtus

kirjeldab ekraanil peegelduvat valgust võrreldes standard valge pinnakattega (magneesium oksiidiga). Seega kui gain on 1,0, siis ekraani pinnakate peegeldab sama koguse valgust kui magnesium plaat. Kui ekraani gain on 1,5 siis sellise kangaga ekraan peegeldab 50% rohkem kui standard valge pinnakate ja kui gain on 0,8, siis ekraan peegeldab ainult 80% võrreldes standard valge pinnakattega.

Vaatajanurk ja gain koefitsent

Gain ehk ekraanilt peegeldunud valgust mõõdetakse ekraani kanga suhtes risti. Seda nimetatkse ka Gain mõõdetakse sellisest punktist kus ekraani peegeldusvõime on suurim st. risti ekraani pinnaga. Tegelikult tähendab see seda, et kui ekraanil olevat pilti vaadata nurga all siis peegeldusvõime langeb. Nurka mille juures peegeldusvõime langeb 50% nimetatakse Half Gain Viewing Angle. Tegelikult tähendab see seda, et inimene kes istub ekraani suhtes risti näeb maksimaalse eredusega pilti ja inimesed kes istuvad nurga all näevad vähem eredat pilti.

Madalama gain faktoriga ekraanidel on vaataamisnurk suurem kui suurema gain faktoriga ekraanidel. Põhjus on selles, et madalama gain faktoriga ekraanid peegeldavad valgust ühtlasemalt laiemasse ruuminurka. Samas kõrge gain faktoriga pinnakatted peegeldavad rohkem ruumi keskele ja peegeldusvõime langeb järsult kui ruuminurk suureneb.

This entry was posted in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink.